איך שומרים על טבעת יהלום?

טיפים ומדריכיםאיך שומרים על טבעת יהלום?

טבעת אירוסין היא בהחלט לא "עוד תכשיט" ומדובר בעדי שהוא סמל לאהבה ורומנטיקה. ברכישת הטבעת הושקעה מיטב משכורתו של הגבר הצעיר ופעמים רבות זהו גם התכשיט היקר ביותר שבת הזוג קיבלה מימיה. ובכן, בהחלט אפשר להניח שזהו לכל הפחות התכשיט היקר ביותר שהעלמה קיבלה מבן זוגה. 
 
אנו מגישים לכם כעת את המדריך המקוצר לשמירה על טבעות יהלומים. המדריך מורכב משלושה חלקים – הוראות "תחזוקה" שוטפת לגבי תכשיטי יהלומים, עצות בנוגע לניקוי טבעות יהלום, והמלצה אחרונה בדבר ביטוח. אוקיי, שנתחיל?
 
פעולות שכדאי לעשות בכדי לשמור על טבעת יהלום
 
טבעת אירוסין ניתן לנקות בבית ואפשר כמובן להביאה לחנות לניקיון מקצועי. בעניין זה, יודגש כי תכשיטי דניאל מספקת שירותי ניקיון לתכשיטיה ברמת אחריות לכל החיים. לקוחותינו יכולים להגיע לכל אחת מנקודות השירות של הרשת ולקבל מענה לניקיון התכשיט ברמה מקצועית ועם החומרים הטובים ביותר. כמו כן, שירותים אלה כוללים לא רק ניקיון אלא גם בדיקת התכשיט מבחינת שיבוץ האבן, תפיסתה על ידי השיניים וכדומה. במידה שאתם מעוניינים לנקות את התכשיט בבית, תוכלו להיעזר בכללים הבאים. 
 
מרבית טבעות האירוסין בישראל הן טבעות זהב משובצות יהלומים. בעוד יהלום הוא מינרל הנחשב לאחד החומרים החזקים ביותר בטבע, הזהב הוא מתכת עדינה ורכה העלולה להיפגע "בקלות". אי לכך, מומלץ להקפיד על הכללים הבאים שיפורטו להלן. ראשית, טבעת זהב אין להרטיב במים ויש להסירה לפני המקלחת ואף בטרם נטילת ידיים. בזמן ענידת תכשיטי זהב מומלץ שלא לבוא במגע עם חומרי ניקוי (ובעיקר לא חומרי ניקוי "אגרסיביים" כאקונומיקה). 
 

 
בכדי למנוע מגע של לחות עם הטבעת כדאי לא לענוד טבעת אירוסין מזהב בזמן פעילות גופנית. כמו כן, יש להסירה בטרם כל כניסה לים או בריכה. אגב, זאת לא רק בגלל הנזקים אשר עלולים להיגרם לטבעת בגין מי מלח או כלור, אלא גם בשל סכנת אובדן. מיותר לציין כי יש להסיר את הטבעת מהיד לפני כל עבודה עם הידיים (כגון פיסול, גינון, עידור וכדומה). כאשר הטבעת איננה נענדת על האצבע, אחסנו אותה במקום יבש וסגור אשר ימנע צבירת לכלוך ואבק. בנוסף, דאגו להפריד את הטבעת מתכשיטים אחרים בכדי למנוע שריטות. 
 
איך מנקים טבעת יהלום?
 
גם אם נקטתם בכל "אמצעי הזהירות" אשר הוזכרו לעיל, כל תכשיט (וכמובן גם טבעות יהלומים) צובר עם השנים לכלוך ואבק. מומלץ מעת לעת לנקות את הטבעת באופן הבא:
 
 1. השרו את טבעת היהלום בכלי עם מעט סבון עדין (אפשר גם סבון כלים) ומים בטמפ' חמימה. המים מרככים את הלכלוך שעל הטבעת ומאפשרים את הסרתו בקלות. 
   
 2. כעבור מס' דקות, הוציאו את הטבעת והברישו אותה בתנועות עדינות עם מברשת (אפשר מברשת שיניים עם שערות רכות). הקפידו שלא להבריש את התכשיט עם מברשת גסה או באגרסיביות. זאת, מן הטעם הפשוט שאתם עלולים לשרוט את הזהב (אשר בניגוד ליהלום הוא חומר עדין ורך). 
   
 3. עם תום ההברשה, שטפו בעדינות את התכשיט בכלי ההשריה עם מים וסבון. 
   
 4. שטפו את הטבעת עם מים קרים ויבשו בבד עדין. 
   
ביטוח לטבעת אירוסין
 
על פי נתוני משטרת ישראל לשנת 2014, תכשיטים הם בין עשרת הפריטים הנגנבים ביותר במדינה. ואכן, במדינה שבה נפרצות בכל שנה כ-26,000 דירות, הדברים בהחלט בוהקים כמו יהלום מלוטש היטב. הוסיפו לכך אובדן מצער של תכשיטים מחוץ לכותלי הבית, והרי לפניכם מגוון רחב של סיכונים אשר אין להקל בהם ראש. ישנן מספר אופציות לבטח תכשיטים ובפרט תכשיטים יקרים דוגמת טבעות אירוסין עם יהלום. 
 
האופציה הראשונה היא לכלול את התכשיטים בבית במסגרת ביטוח כולל של מבנה הדירה ותכולתה. פוליסת הביטוח התקנית בעניין זה קובעת כי הכיסוי המינימאלי לתכשיטים יהיה עד עשירית מסכום ביטוח התכולה הכולל וערכו של תכשיט בודד מוגבל עד ל-2% מהסכום. שימו לב, מדובר באפשרות חלקית בלבד אשר פחות רלבנטית לגבי תכשיטים יקרים כגון טבעות אירוסין (היכולים לחרוג מתקרת הביטוח הנ"ל). כמו כן, ביטוח מבנה ותכולה איננו חל על אובדן טבעות אירוסין בזמן ענידתם מחוץ לבית. 
 
על מנת להתמודד עם מלוא האתגרים, חברות ביטוח רבות מציעות הרחבה של הפוליסה במסגרת ביטוח "כל הסיכונים". זוהי פוליסה אשר מאפשרת לכם לבטח את טבעת האירוסין בהתאם לשוויה האמיתי וכנגד "כל אובדן או נזק פיזי תאונתי לרבות נזקים מקריים ובלתי צפויים". לעיתים, כאשר התכשיט יקר במיוחד, חברת הביטוח תדרוש גם תנאי סף דוגמת התקנת מערכת אזעקה בבית, אחסון התכשיטים בכספת ייעודית ועוד. יודגש כי ביטוח כל הסיכונים יכול להיות גם מורחב לכל מקום בארץ ואף לתקופות קצרות בחו"ל. 
 
08-8663578
מוקד שירות לקוחות