שיבוצים ועיצובים פופולאריים בתכשיטי יהלומים

טיפים ומדריכיםשיבוצים ועיצובים פופולאריים של טבעות יהלומים

טבעת אירוסין עם יהלום היא ללא ספק התכשיט היפה מכל. זוהי טבעת יוקרתית ומרהיבה אשר משלבת זהב (אחת מחמש המתכות היקרות בתבל) עם יהלום (המינרל היקר בעולם). ואכן, לא בכדי, ענף תכשיטי היהלומים מגלגל מדי שנה סכומי עתק (79 מיליארד דולרים בשנת 2013 על פי נתונים שפורסמו ב"דה מרקר" לאחרונה). כעת, הבה נכיר בקצרה כמה עיצובים פופולאריים של טבעות יהלומים.

טבעת יהלומים סוליטר

טבעות יהלומים בשיבוץ סוליטר (Solitaire) הן טבעות קלאסיות, אלגנטיות ונצחיות. זהו אחד העיצובים הפופולאריים ביותר בעולם והדבר נכון גם לגבי הקהל הישראלי. שיבוץ סוליטר משמעותו בודד, ומדובר על כן בטבעת אשר בפסגתה יהלום אחד מרכזי. טבעות יהלומים סוליטר נבדלות זו מזו בעיקר באופן שבו היהלום משובץ על גבי חישוק הטבעת ועל פי רוב מדובר בשיבוץ שיניים. קרי, כתר שיניים (בדרך כלל עם ארבע שיניים אך ישנם גם כתרים בעלי שש שיניים) אשר מחזיק את היהלום ואוחז בו. לעיתים, טבעות סוליטר מעוצבות עם שיבוץ "כוס" (Bezel). שיבוץ כוס מציב את היהלום בתוך חוט זהב אשר עוטף אותו ויוצר בכך טבעת סוליטר מרשימה וייחודית. טבעות סוליטר מעמידות את היהלום בליבן, תרתי משמע. הן מעניקות דגש רב לאבן וזהו עיצוב אשר מאפשר לבחור יהלומים בדרגות איכות שונות בהתאם לתקציב שעומד על הפרק.

עיצוב טבעת עם אבנים בצד

טבעת יהלומים עם אבנים בצד (Side-Stones) היא טבעת קלאסית אשר מעניקה ללקוח הזדמנות ליהנות לא רק מיהלום מרכזי אלא גם משורה סימטרית של אבנים בכל אחד מצדי הכתר. זוהי טבעת אשר לעולם לא יוצאת מהאופנה וכל תכשיט עם אבנים בצד הוא תמיד עדי מרשים ועוצר נשימה. האבנים שליד היהלום המרכזי משובצות בדרך כלל בשורה אחת או בשתי שדרות. לא אחת, טבעות עם אבנים בצד מעוצבות בשיבוץ תעלה (Channel Set) וללא מתכת שמפרידה בין האבנים. כלומר, גדות התעלה תוחמות את השורה ומגינות בכך על החגורה. מדובר אפוא בעיצוב אשר משדרג משמעותית את התכשיט ומקפל בתוכו את אהבת הצדדים אשר ביחד מתחברת לכדי פסגה אחת.


טבעות שלושה יהלומים

טבעות שלושה יהלומים כשמן כן הן – טבעות אשר בפסגתן משובצות שלוש אבנים. על פי רוב, מדובר באבן אחת מרכזית ושתי אבנים (קטנות יותר) התומכות בה. מחירם של יהלומים מושפע רבות מגודלם אך לא מדובר ב"משחק סכום אפס". כלומר, שלושה יהלומים בגודל של 0.25 קראט יהיו זולים יותר מיהלום אחד בגודל 0.75 קראט. אי לכך, טבעות אירוסין עם שלושה יהלומים מאפשרות ליהנות ממראה יהלום גדול תוך כדי שמירה על אי חריגה מתקציב. מעבר לכך, השילוב בין שלושת היהלומים הוא עיצוב מרהיב המסמל זוגיות, אהבה, רומנטיקה וקסם.

עיצוב הילה

עיצוב הילה הוא עיצוב יפהפה של טבעות יהלומים אשר כולל אבן מרכזית על כתר שיניים המוקף בהילת יהלומים מסביבו. זוהי טבעת אלגנטית במיוחד שיכולה להיות מעוצבת גם בתור טבעת אירוסין וינטאג'.  עיצוב הילה נחשב פעמים רבות לעיצוב מעט נועז יותר מטבעות סוליטר רגילות ובשנים האחרונות ניתן לזהות חזרה מרשימה שלו לקדמת הבמה ולאופנה בענף היהלומים.

עיצוב טוויסט


טבעות אירוסין טוויסט הן טבעות מיוחדות במינן אשר קסמן טבוע בכך שהחישוק שמקיף את ה"שיינה" (הכתר) איננו סימטרי אלא מתפתל באלגנטיות. הפיתול של הטבעת יכול להתפצל לפלגים שונים ואף לגרום לכך ששני הקצוות הסופיים כלל לא ייפגשו. טבעות אירוסין טוויסט הן טבעות מרגשות אשר מדגישות את הייחודיות של בני הזוג ואת הרומנטיקה ביניהם.


שיבוץ בלתי נראה

שיבוץ בלתי נראה (Invisible) הוא שיבוץ אשר נחשב לאחד המרשימים ביותר בענף היהלומים. זאת, בשל המלאכה המקצועית אשר כרוכה בהרכבתו. העיקרון מאחורי שיבוץ בלתי נראה הוא שהאבנים מסודרות זו לצד זו ונתפסות מלמטה. כך, נוצרת אשליה של אבן אחת גדולה. זהו שיבוץ מרהיב לטבעות אירוסין עם יהלומים אשר מאפשר ליהנות מאבן מרכזית גדולה ועיצוב יוצא דופן. 

08-8663578
מוקד שירות לקוחות